Ważne informacje o meblach robionych na wymiar

paź 23, 2022

Meble na wymiar wymagają poświęcenia uwagi i czasu na wybór materiałów i przygotowanie projektu. Zdecydowanie nie będzie to czas stracony, meble przygotowane pod konkretnego użytkownika mają przewagę nad gotowymi, zwłaszcza w pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka, sypialnia czy przedpokój. Jakie zalety mają meble na wymiar?

Pełne wykorzystanie przestrzeni.

Kupując gotowe meble, trzeba włożyć dużo wysiłku w dopasowanie ich do metrażu i kształtu pomieszczeń, a efekt i tak bywa niezadowalający. Meble przygotowywane według projektu dla konkretnej przestrzeni, pozwolą zagospodarować każdy jej centymetr. Jest to ogromnym atutem w przypadku kuchni gdzie zazwyczaj mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią i specyficznym układem. Idealne wkomponowanie gotowych szafek jest praktycznie niemożliwe i skutkuje np. wystającymi szafkami poza obszar kuchenny. Meble na wymiar wypełnią całość przestrzeni kuchennej, co nie tylko dobrze wygląda, ale także przekłada się na funkcjonalność i wielkość powierzchni roboczej.

Kontrola nad wyborem materiałów.

Decydując się na meble na wymiar mamy pełną kontrolę nad materiałami, z jakich będą wykonane. Dzięki temu można skomponować zestaw nie tylko ładnie wyglądający, ale charakteryzujący się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Każdy szczegół można dopasować do potrzeb konkretnego Klienta.

Dopasowanie do potrzeb Klienta.

Meble na wymiar nie tylko dają możliwość skomponowania wyposażenia w wybranym stylu. Liczy się także wnętrze szaf, które można dowolnie zmieniać. Kuchnia jest miejscem, gdzie ma to szczególne znaczenie. Klient decyduje jakiego rodzaju ma być konkretna szafka np. zwykła z półkami, szuflada lub kosz cargo. Dobrze zaplanowane wnętrza szafek umożliwią  wygodne korzystanie z nich. Także w szafach pełniących funkcję garderoby bardzo ważna jest możliwość modyfikacji ich wnętrza, pod potrzeby użytkownika.

Spójność z aranżacją wnętrz.

Meble na wymiar można je wykonać w dowolnym stylu. Od klasycznych do bardzo nowoczesnych. Wybór stylistyki jest w rękach Klienta. Dzięki pełnej kontroli nad kolorem i stylem szaf można zachować spójność w urządzeniu pomieszczeń. Jest to szczególnie cenne np. gdy kuchnia jest w formie aneksu, można ją tak wpasować by stanowiła uzupełnienie salonu.

Meble na wymiar to dobry wybór dla każdego kto chce się cieszyć komfortem przebywania w mieszkaniu, odpowiadającym jego potrzebom.