Stwórz funkcjonalną i wygodną łazienkę

paź 23, 2022

Piękna łazienka to marzenie każdego właściciela mieszkania. Ważny jest nie tylko wystrój, uwzględniający obecnie panujące trendy, ale przede wszystkim jej funkcjonalność. W łazience wbrew pozorom spędzamy całkiem sporo czasu. Bierzemy prysznic, robimy makijaż, przebieramy się i czeszemy. Musimy w niej zmieścić dość dużą ilość sprzętów i przedmiotów, które tylko gdy będą dobrze rozmieszczone mogą w stu procentach spełnić swoje funkcje. 

Niewielka łazienka wielkich możliwości

W mieszkaniach w bloku, a czasem także w domach jednorodzinnych łazienki zwykle nie są zbyt duże. Na kilku metrach kwadratowych musimy znaleźć miejsce na prysznic lub wannę, umywalkę z lustrem, pralkę i ubikację. Przyda się jeszcze na pewno choć jedna szafka na wszystkie niezbędne akcesoria. Dlatego zanim przystąpimy do aranżacji łazienki dobrze jest wszystko dokładnie zaplanować. Przy niewielkim metrażu należy rozsądnie gospodarować przestrzenią. Miejsce na pralkę i prysznic wyznaczą nam odpływy wody. Podobnie jest z umywalką i ubikacją. Pozostała przestrzeń, szczególnie jeśli nie mamy jej zbyt wiele powinna być przede wszystkim funkcjonalna.

Meble w naszej łazience

Szafka pod umywalką nie tylko zasłoni niezbyt eleganckie odpływy, ale również będzie dobrym miejscem do przechowywania kosmetyków łazienkowych. Przyda się również szuflada. Jej środkowa sczęść powinna zostać wycięta, aby nie uszkodzić rur odpływowych. Dwie powstałe w ten sposób części pomogą w organizacji drobnych przedmiotów należących do pani i pana domu. Taki podział na pewno spodoba się wszystkim. Warto również pomyśleć nad lustrem, za którym także będzie kryła się szafka. Kilka półek na pewno nam się przyda. Można schować tam buteleczki z perfumami, kremy, lakiery do paznokci czy często przyjmowane leki. Jeszcze kilka lat temu w większości polskich domów szafka z lustrem kojarzyła nam się z otworem na środku i przecięciem dokładnie w miejscu, w którym chcielibyśmy się przejrzeć.

Aby uniknąć tego rozwiązania dobrze jest zamówić pod wymiar szafkę pokrytą taflą lustra otwieraną z jednej strony. Jeśli starczy nam miejsca dobrze jest również uwzględnić chociaż niewielki słupek półek lub szuflad. Każda dodatkowa przestrzeń sprawi, że z większą łatwością pomieścimy wszystkie nasze rzeczy. Poza kosmetykami możemy przechowywać w nich czyste ręczniki zapas papieru toaletowego czy środki higieniczne.