Meble w kuchni 2020: jakie wybrać?

paź 23, 2022

Meble stanowią bardzo ważny element wyposażenia każdej kuchni oraz salonu z aneksem kuchennym. Szafki kuchenne zwracają uwagę, a więc powinny być dopasowane do wnętrza, ale jednocześnie muszą stanowić funkcjonalną całość. Kuchnia powinna być praktyczna, a meble naprawdę maksymalnie  użyteczne i jak najbardziej dostosowane do potrzeb mieszkańców i użytkowników. Ciekawy design to cecha, którą powinny mieć nowoczesne meble kuchenne. Zielona Góra jest miastem, w którym można nabyć takie produkty.

Żywy kolor w kuchni

Kolorowe meble kuchenne to ciekawy i bardzo prosty sposób na umiejętne uzupełnienie wnętrza. Meble do kuchni nie muszą być tradycyjne. W nowoczesnych mieszkaniach oraz domach świetnie sprawdzą się meble kuchenne w intensywnych kolorach. Ich zaletą jest to, że przyciągają uwagę, a dzięki temu nie wiele trzeba, aby całość aranżacji wyglądała dobrze. Zestaw nowoczesnych szafek kuchennych w kolorze bordowym albo w żywej pomarańczy będzie mocnym akcentem, więc doskonałym tłem dla tego rozwiązania będą białe lub szare dodatki.

Tradycyjne szafki, ale z nutą domowego charakteru

Ciekawą alternatywę dla kolorowych szafek kuchennych będzie jasne drewno. Tego typu rozwiązanie nada kuchni bardziej domowy, a nawet nieco „salonowy” charakter. To będzie więc świetna opcja dla dużych pokoi, w których kuchnia stanowi część większej całości. Obecnie bardzo popularne jest łączenie kuchni z salonem. W takim przypadku aneks kuchenny powinien być aranżacyjnie spójny z częścią salonową, jadalną i wypoczynkową. Zastosowanie jasnego drewna będzie dobrym łącznikiem w przypadku tradycyjnych rozwiązań w salonie.

Biel i czerń nadal w modzie

Szafki kuchenne w bieli albo czerni? To także dobry pomysł. Zaletą bieli jest to, że może sprawić, iż optycznie pomieszczenie będzie wydawało się nieco większe, więc zaleca się takie meble szczególnie do małych kuchni. Dodatkowo kolor ten nieodzownie kojarzy się z czystością, wygląda bardzo minimalistycznie i schludnie, dlatego idealnie nadaje się do kuchni. Z drugiej strony czerń także należy do klasyki. Połączona z bielą będzie wyglądać nowocześnie, ale z jasnym drewnem może wyglądać bardziej „domowo”. Zaletą bieli i czerni kuchni jest to, że niezależnie od koloru dodatków, będą one pasowały do całości.

Kuchnia w stylu retro

Dobrą opcją na wyposażenie kuchni w stylu vintage oraz retro będą drewniane szafki w ciemnym kolorze. Meble w tym stylu nadają powagi. Alternatywą dla ciemnych kolorów będzie biel, która również sprawdzi się znakomicie, przy czym należy zaznaczyć, że lepszym wyborem będą tutaj szafki kuchenne ze zdobieniami niż minimalistyczne meble w bieli nawiązujące do minimalizmu.