Jakie meble biurowe wybrać?

paź 23, 2022

Meble biurowe mają przede wszystkim służyć pracownikom i umożliwiać komfortowe wykonywanie obowiązków. Nie bez znaczenia jest też rola wyposażenia w kształtowaniu wizerunku firmy. Aranżacja wnętrza i jakość wyposażenia może mieć wpływ na odbiór firmy przez klientów czy kontrahentów.

Jaki rodzaj mebli powinien znaleźć się w każdym biurze?

Wyposażenie biura powinno być dopasowane do profilu działalności i potrzeb konkretnej firmy. Sercem każdego biura będą biurka, stanowiące przestrzeń roboczą pracowników biurowych. Najlepsze biurka to takie, które są indywidualnie dopasowane rozmiarem do użytkownika.  Do przechowywania dokumentów konieczne będą regały lub zamykane szafy, w zależności od rodzaju przechowywanych dokumentów. Jeżeli w pomieszczeniu będą odbywały się spotkania, w biurze powinien znaleźć się solidny stół konferencyjny z krzesłami.

Z jakiego materiału powinny być meble biurowe?

Dobre meble biurowe powinny się cechować trwałością, wygodą użytkowania i wyglądem podnoszącym prestiż firmy. W klasycznych wnętrzach doskonale tę funkcję spełnią meble z litego drewna. Najlepiej sprawdza się drewno bukowe lub dębowe, które nie tylko dobrze wygląda, ale jest też odporne na uszkodzenia. W przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym lepiej sprawdzą się meble z wysokiej jakości płyt np. MDF czy melaminowych. Zastosowanie płyt daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Dlaczego meble na wymiar będą najlepsze do biura?

W biurach rzadko mamy do czynienia z nadmiarem przestrzeni. Odpowiednio dopasowane meble umożliwią wykorzystanie miejsc, w których ustawienie gotowych mebli nie byłoby możliwe. Dodatkowym atutem będzie spójny charakter całego biura, co jest ciężko osiągnąć, korzystając z gotowych produktów. Meble produkowane na wymiar to także komfort do pracowników, na etapie projektowania można dopasować np. biurko do warunków fizycznych konkretnego pracownika. Dowolnie można także modyfikować wielkość blatu, dopasowując ją do wykonywanych zadań.

Podsumowując, na meblach biurowych nie warto oszczędzać. Kupując niskiej jakości wyposażenie, ryzykuje się, że meble dość szybko zaczną się psuć i niszczeć w wyniku użytkowania. Przemyślany wybór mebli wysokiej jakości to inwestycja na lata.