Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie szafy wnękowej na wymiar?

paź 23, 2022

Meble wykonywane na wymiar na polskim rynku dostępne są od kilkunastu lat. Na przestrzeni tych lat zyskały sobie ogromną popularność u nabywców i jednocześnie wielokrotnie zmieniały swoje oblicze. Obecnie meble na wymiar przestały już służyć jedynie do przechowywania przedmiotów. Dzięki bogatemu, nowoczesnemu wzornictwu stają się także elementem ozdobnym naszych wnętrz.

Gdzie możemy umieścić szafę na wymiar?
Szafy na wymiar jeszcze do niedawna instalowane były głównie w korytarzach i w sypialniach. Dzisiaj znajdziemy je w zasadzie w każdym pomieszczeniu: w garderobie, w pokoju dziecięcym, w łazience, na poddaszu a także w kuchni. Szafy na wymiar coraz częściej pojawiają się w salonach, gdzie pełnią rolę na przykład separatora między częścią wypoczynkową a jadalną.

Jakie funkcje mogą pełnić szafy na wymiar?
Zależnie od tego, gdzie ustawimy szafę będzie ona używana w innym celu. Szafa wnękowa na wymiar w przedpokoju to przede wszystkim miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej, butów, parasoli. Gdy ustawimy ją w sypialni będziemy mogli wygodnie przechowywać bieliznę pościelową. Z kolei ustawienie szafy wnękowej w pokoju małych dzieci bardzo pomoże przy organizacji przestrzeni, bo będziemy mogli ukryć dziecięce gry i zabawki.

Co jeszcze możemy przechowywać w szafie na wymiar?
Jeśli tylko odpowiednio zaprojektujemy naszą szafę, to możemy w niej przechowywać w zasadzie wszystko. Najwyższe i trudno dostępne półki dobrze jest przeznaczyć na przedmioty używane rzadko a więc walizki, sezonowy sprzęt sportowy czy ozdoby świąteczne. Wysuwane półki w formie koszyków to z kolei dobre miejsce na przechowywanie drobiazgów niewymagających prasowania, czyli szalików, opasek, pokrowców. Szafy przesuwne są bardzo pomocne przy utrzymywaniu porządku w domu, bo doskonale segregują nasze przedmioty. Dodatkową zaletą jest fakt, że dzięki drzwiom przesuwnym mamy łatwy i szybki dostęp do wszystkiego, czego potrzebujemy.

Szafa wnękowa na wymiar to najlepszy sposób na przechowywanie dużej liczby przedmiotów na małej albo trudnej do zaaranżowania powierzchni. Oprócz swoich walorów typowo praktycznych na korzyść szaf wnękowych na wymiar przemawia estetyka wykonania i możliwość projektowania wyglądu wnętrz według własnego gustu.