Jak stworzyć wygodną kuchnię?

paź 23, 2022

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Dobrze urządzona, pozwoli pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia, a przyrządzanie posiłków będzie przyjemne i sprawi więcej radości. Odpowiednio zaprojektowana kuchnia pozwoli nam również zaoszczędzić sporo czas podczas wykonywania codziennych, niezbędnych czynności.

Dopasowanie układu kuchni do jej wielkości i kształtu
Kuchnie mogą być rozplanowane na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszą opcją, która pasuje do większości pomieszczeń, jest ułożenie trzech najważniejszych urządzeń (lodówka, zlewozmywak, kuchenka) tak, by pokonywane pomiędzy nimi drogi układały się w kształt trójkąta.

W wąskich kuchniach najlepiej sprawdzi się zabudowa jednorzędowa. Rozwiązanie to jest najprostsze, ale cierpi na tym nieco komfort użytkowania. W mniejszych kuchniach bardzo często stosuje się również zabudowę w kształcie litery L. Decydując się na taki układ, warto pamiętać o tym, że zlewozmywak, kuchenka i blat do przygotowywania posiłków powinny znajdować się jak najbliżej siebie.

Zastosowanie mebli na wymiar znacząco ułatwi nam dostosowanie zabudowy kuchni do jej wymiarów. Odpowiednio przygotowane szafki pozwolą nam na idealne dopasowanie wszystkich niezbędnych elementów. Meble na wymiar pozwolą nam również na perfekcyjne ukrycie lodówki, zmywarki oraz innych niezbędnych urządzeń.

Meble na wymiar wpływają na ergonomię w kuchni
Meble kuchenne wykonywane na wymiar pozwolą nam wyciągnąć z naszej kuchni jak najwięcej. Dzięki nim możemy dopasować zabudowę do naszych upodobań oraz warunków fizycznych. W dobrze zaprojektowanej kuchni na wymiar bierze się pod uwagę nie tylko ograniczenia wynikające z gabarytów pomieszczenia, ale także nasze cechy indywidualne.

Meble na wymiar to także idealny sposób na wykończenie małych kuchni. Mając do dyspozycji niewiele miejsca, musimy postarać się, by każdy centymetr został maksymalnie wykorzystany. Dzięki temu unikniemy wszelkiego rodzaju dziur i szpar, które nie tylko wyglądają źle, ale też zabierają nam cenne miejsce. Skorzystanie z mebli na wymiar pozwoli nam również na zabudowanie kuchni w bardzo oryginalny sposób. Standardowi producenci nie zaoferują nam bowiem szafek pod sam sufit czy też fantazyjnie wyciętych półeczek.